czwartek, 27 kwietnia 2017

Apki na start!

Świat aplikacji tabletowych jest bardzo szeroki. Tych do kodowania również jest wiele. Jak wybrać? Od której zacząć? Czasem nawet nie wiemy, że dana aplikacja istnieje i moglibyśmy wykorzystać ją w naszej pracy. Rodzice często pytają o aplikacje, które mogą zainstalować na tabletach swoich dzieci. A i dzieciaki czasem pytają o ciekawe "gry", w które chciałyby pograć w wolnym czasie.
Opracowaliśmy zestaw aplikacji wprowadzających w świat programowania. Wybraliśmy te najbardziej wartościowe i ciekawe pod względem graficznym i merytorycznym.
Oczywiście wśród nich prym wiedzie aplikacja Scratch Junior, która ma niezliczone możliwości tworzenia animacji i gier na różnych przedmiotach, a jednocześnie pozwala najmłodszym użytkownikom odkrywać świat programowania.

Na ulotce znajdziecie nazwy i krótkie opisy aplikacji, linki do sklepów z obu systemów (Android i iOS), a także najważniejsze miejsca w sieci, które warto odwiedzić jeśli chcemy zgłębić tajniki programowania i metody pracy z dziećmi.
Wystarczy pobrać ulotkę, wydrukować dwustronnie i rozdać rodzicom i nauczycielom w szkołach.
Ulotka do pobrania
Ulotkę rozdaliśmy nauczycielom podczas konferencji Myśl, Twórz, Programuj, która była poświęcona zagadnieniom programowania w klasach młodszych.