czwartek, 14 września 2017

Nawet niewielka kropka może być pretekstem do wielkiej przygody.

„Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie” - tak brzmiały słowa nauczycielki zajęć plastycznych skierowane do uczennicy. Co zrobiła Vashti? Jak potoczyła się ta przygoda? Co z tej historii wynika?
Jeśli nie słyszeliście jeszcze o Międzynarodowym Dniu Kropki, jeśli nie poznaliście jeszcze historii The Dot napisanej przez Petera Reynoldsa, zajrzyjcie do tekstu przygotowanego przez Jolantę Okuniewską “Dokąd zawiedzie cię kropka?”A jeżeli mieliście już okazję poznać Vashti i planujecie w tym roku obchodzić “kropkowe” święto kreatywności, odwagi oraz zabawy, zapraszamy do zajrzenia do Dotty - wyjątkowej gry, która daje nieograniczone możliwości zabawy i nauki. Dottę przygotowała nasza Mistrzyni, Karolina Żelazowska. Jak widać historia jednej kropki inspiruje również dorosłych. ;-)
W przygotowanym pakiecie [link]
znajdują się:
  • krótki opis i propozycja kilku przykładowych zabaw [link]
  • pliki do wydruku z dottkami, czyli okrągłymi kafelkami (w trzech rodzajach - czyste, z konturami, kolorowe) [link];
  • pliki umożliwiające wydruk kropkowych mat (w trzech formatach: 1x1m, 1,5x1,5m, 2x2m) [link]Dotta to aktywności, które można traktować otwarcie i swobodnie. Przygotowane propozycje są tylko punktem wyjścia, garstką inspiracji. Zachęcamy do dostosowywania, rozwijania i dzielenia się z innymi własnymi pomysłami na kropkowe zajęcia. My również chętnie usłyszymy, jak Wam idzie zaprzyjaźnianie się z Dottą.

0 comments:

Publikowanie komentarza

© Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog 2019. Obsługiwane przez usługę Blogger.