czwartek, 14 września 2017

Nawet niewielka kropka może być pretekstem do wielkiej przygody.

„Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie” - tak brzmiały słowa nauczycielki zajęć plastycznych skierowane do uczennicy. Co zrobiła Vashti? Jak potoczyła się ta przygoda? Co z tej historii wynika?
Jeśli nie słyszeliście jeszcze o Międzynarodowym Dniu Kropki, jeśli nie poznaliście jeszcze historii The Dot napisanej przez Petera Reynoldsa, zajrzyjcie do tekstu przygotowanego przez Jolantę Okuniewską “Dokąd zawiedzie cię kropka?”


A jeżeli mieliście już okazję poznać Vashti i planujecie w tym roku obchodzić “kropkowe” święto kreatywności, odwagi oraz zabawy, zapraszamy do zajrzenia do Dotty - wyjątkowej gry, która daje nieograniczone możliwości zabawy i nauki. Dottę przygotowała nasza Mistrzyni, Karolina Żelazowska. Jak widać historia jednej kropki inspiruje również dorosłych. ;-)
W przygotowanym pakiecie [link]
znajdują się:
  • krótki opis i propozycja kilku przykładowych zabaw [link]
  • pliki do wydruku z dottkami, czyli okrągłymi kafelkami (w trzech rodzajach - czyste, z konturami, kolorowe) [link];
  • pliki umożliwiające wydruk kropkowych mat (w trzech formatach: 1x1m, 1,5x1,5m, 2x2m) [link]Dotta to aktywności, które można traktować otwarcie i swobodnie. Przygotowane propozycje są tylko punktem wyjścia, garstką inspiracji. Zachęcamy do dostosowywania, rozwijania i dzielenia się z innymi własnymi pomysłami na kropkowe zajęcia. My również chętnie usłyszymy, jak Wam idzie zaprzyjaźnianie się z Dottą.
Share:

0 komentarze:

Prześlij komentarz