wtorek, 30 października 2018

Poradnik Makey Makey

Czy znacie małą, niepozorną płytkę Makey Makey pozwalającą zamienić banany w pianino, grafitowy rysunek w kontroler do gry, a człowieka podłączyć do prądu i zagrać mu na nosie? Jeśli nie, to koniecznie musicie poznać. A jeśli tak, to ten post też jest dla Was, bo oto pragniemy przedstawić pierwszy polski poradnik Makey Makey, który pomoże nie tylko postawić pierwsze kroki w przygodzie z tym urządzeniem, ale dostarczy również kolejnych pomysłów, jak przeprowadzić ciekawą i wartościową lekcję, a tym samym zaciekawić ucznia i zachęcić go do działania.


MM gościło już na naszym blogu LINK Opisaliśmy wtedy kilka prostych pomysłów, ale tak szczegółowej instrukcji jeszcze nie było. Jest wiele tutoriali, postów ale większość jest w języku angielskim. Postanowiliśmy opisać nasze doświadczenia i umieścić je w jednym miejscu, tak aby każdy mógł, po zapoznaniu się z publikacją, powiedzieć: ZACZYNAM!!!

Publikacja powstała w ramach programu Zaprogramuj przyszłość i jest do pobrania na stronie LINK

Tak więc do dzieła kochani. Pobierajcie i studiujcie. Podzielcie się z nami Waszym zdaniem, odczuciami i wrażeniami. A może ktoś z Was chciałby pokazać jak wykorzystuje Makey Makey na lekcjach? Napiszcie o tym w komentarzu.

0 comments:

Publikowanie komentarza

© Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog 2019. Obsługiwane przez usługę Blogger.