środa, 31 października 2018

Scenariusze Unplugged

Czy zastanawiałeś się kiedyś od czego zacząć przygodę z kodowaniem? Pewnie tak, bo wielu z nas miało taki moment w swojej karierze. Czy najpierw wprowadzać strzałki, czy mówić o tym co kryje się wewnątrz komputera? Jak to się dzieje, że maszyny liczą lub rysują. Na te i kilka innych pytań możesz znaleźć odpowiedź w najnowszej naszej publikacji, która powstała w ramach programu "Zaprogramuj przyszłość".

Jest to seria siedmiu scenariuszy, które wprowadzą Ciebie i Twoich uczniów w świat programowania. Zostały w nich ujęte najprostsze elementy, które młodzi adepci programowania powinni poznać. Dowiesz się jak wprowadzić dzieciaki w świat algorytmów, pokażesz im, jak rysują komputery, co to jest system binarny, jak zaprogramować robota i przekazać mu precyzyjnie informacje.

Poznasz również kilka zabaw doskonalących logiczne myślenie, które jest bardzo potrzebne w procesie projektowania i tworzenia.
Wystarczy, że pobierzesz publikację LINK wybierzesz jeden ze scenariuszy i zrealizujesz go, a przekonasz się, że to wcale nie jest trudne.