sobota, 21 grudnia 2019

MEMIC czyli Model Edukacji Medialnej i Cyfrowej

person using laptop

MEMIC czyli Model Edukacji Medialnej i Cyfrowej to narzędzie dla nauczycieli i nauczycielek, którzy chcą rozwijać kompetencje medialnej i cyfrowe swoje i swoich uczniów i uczennic. Narzędzie to efekt wielomiesięcznej pracy kilku organizacji: Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacji Szkoła z Klasą, Polskiego Komitetu ds. Unesco, Filmoteki Narodowej-Instytutu Audiowizualnego, Fundacji Nowoczesna Polska oraz Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog.

W trakcie przygotowywania Modelu wielokrotnie spotykaliśmy się z praktykami i praktyczkami realizującymi już edukację medialną i cyfrową, jak i z tymi, którzy dopiero chcą ją wdrażać w swoje działania. 29 listopada w siedzibie Filmoteki Narodowej- Instytucie Audiowizualnym wzięliśmy udział w konferencji warsztatowej Memic praktycznie, w trakcie której szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Jak rozwijać osobiste i profesjonalne kompetencje medialne, informacyjne i cyfrowe?

MEMIC to narzędzie, które z jednej strony pokazuje nam jakich kompetencji potrzebujemy jako edukatorzy i edukatorki, żeby rozwijać kompetencje dzieci i młodzieży, z drugiej pokazuje nam dobre praktyki, z ktorych możemy czerpać, aby edukację medialną i cyfrową wdrażać w codzienność.

Narzędzie możecie pobrać TUTAJ [KLIK!]

Barbara Krywoszejew

źródło grafiki: unsplash.com

0 comments:

Publikowanie komentarza

© Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog 2019. Obsługiwane przez usługę Blogger.